![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13227116
*
nr 1322 7116
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad 1878. Landskap med figurer. Olja på duk, 43x70 cm
Kondition: skadad duk
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2020
kl 18:11:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 22:33:32
1
300 kr
350 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
20/4 18:06:37
1
450 kr
500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
23/4 17:36:10
2
700 kr
27/4 17:58:22
3
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med figurer olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Oljemålning
Kondition: skadad duk
nr 1322 7116
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad 1878. Landskap med figurer. Olja på duk, 43x70 cm
Kondition: skadad duk
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 22:33:32 | 1 | 300 kr |
350 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
20/4 18:06:37 | 1 | 450 kr |
500 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
23/4 17:36:10 | 2 | 700 kr |
27/4 17:58:22 | 3 | Vinnande bud |
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med figurer olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19